DDA

TRUDNA PRZESZŁOŚĆ, TRAUMY

Nie mów!
Nie ufaj!
Nie czuj!

Trudne prawda? Jednak to najczęstsze przekonania z jakimi żyją osoby, które mają za sobą trudne doświadczenia, zwłaszcza z dzieciństwa.

Być może już wielokrotnie zastanawiałaś się nad tym, aby zmienić ten schemat.

Może zauważyłaś w jak wielu dziedzinach Twojego życia szwankuje poczucie własnej wartości? Może doświadczasz uczucia odtrącenia, bycia niewystarczająco dobrą, może nawet niepotrzebną?

Zastanów się czy czasami:

  • Czy czujesz silną potrzebę bliskości, bycia zrozumiana i zaakceptowaną?
  • Jak często zbyt poważne traktujesz siebie?
  • Czy męczy Cię chęć sprawowania nadmiernej kontroli?
  • Masz skłonność do perfekcjonizmu?
  • Dokucza Ci duża wrażliwość, a nawet nadwrażliwość na swoim punkcie?
  • Odczuwasz czasami pustkę emocjonalną?
  • Zauważasz swoje zachowania autodestrukcyjne lub kompulsywne?
  • Cierpisz na nieumiejętność zrelaksowania się?
  • Masz poczucie zbyt dużej odpowiedzialności, a w innych dziedzinach całkowity brak kontroli?
  • Zdominowała Cię chęć uzyskania miłości i akceptacji otoczenia?

A jak wyglądają Twoje relacje? Nie tylko te najbliższe, ale też koleżeńskie czy zawodowe.

Być może zauważyłaś u siebie niewłaściwe wzorce, rzadko doświadczałaś poczucia bezpieczeństwa i akceptacji, co przekłada się na Twoje relacje w dorosłym życiu i problemy w relacjach?

Przykre doświadczenia z dzieciństwa są przyczyną kłopotów z akceptacją własnego ciała, określeniem własnej tożsamości i wchodzeniem w dojrzałe relacje partnerskie oparte na realnych podstawach emocjonalnych. Przyczyn tego można doszukiwać się w zaniżonym poczuciu własnej wartości i nieumiejętnością zaufania.

Z tego powodu możesz mieć skłoności do dążenia do zamrażania uczuć. Nie czuj. Znasz to? Przekłada się to na brak zaufania i brak poczucia bycia wystarczającą i potrzebną. Możesz mieć trudności z otwartym wyrażaniem własnych uczuć i doświadczeń, obawiać się oceny ze strony innych osób. Grać…

Co może dać Ci hipnoterapia?

Poznanie i zmianę wpływu negatywnych doświadczeń na obecną sytuację. Poznanie korelacji pomiędzy tym, co wydarzyło się w przeszłości i jaki wpływ mają te doświadczenia na obecną sytuację. Dzięki temu możliwe jest przejście do kolejnego etapu hipnoterapii, w którym uzyskasz ode mnie wsparcie, które jest niezwykle istotne dla powodzenia procesu. Celem tego etapu jest zamknięcie wydarzeń z przeszłości oraz poszukiwanie nowych rozwiązań z uwzględnieniem obecnego potencjału bez obciążenia doświadczeniami z dzieciństwa. Zbudujesz pozytywny obraz własnej osoby, uwierzysz w siebie i dokonasz korzystnych i potrzebnych zmian. Zobaczysz zmianę w swoim stanie emocjonalnym i mentalnym, a zupełnie nowe wzorce zachowań staną się dla Ciebie całkowicie naturalne 💛.

Terapia indywidualna sprzyja bliskiej relacji z terapeutą, co przekłada się na zwierzenia i dogłębne zrozumienie problemów i emocji, nawet tych najbardziej skrywanych. Jasne, możesz to zrobić poprzez tradycyjną psychoterapię. Jeśli lubisz długo się babrać w tym „błotku”. Otóż badania pokazują, że hipnoterapia ma 93% skuteczności przy 6 sesjach, a tradycyjna psychoterapia 38% skuteczności przy 600 sesjach. (Źródło: Psychotherapy: Theory Research and Practice, Volume 7, Number 1, Spring, 1970). Możesz też nic nie robić i dalej żyć tak jak żyłaś. Przecież jakoś dajesz radę, prawda? Bez względu na to jaką drogę wybierzesz, chcę żebyś wiedziała, że nie jesteś w tym osamotniona. Ja też kiedyś przez to przechodziłam. Po 10 latach różnych terapii W KOŃCU pomogła mi hipnoterapia.

Zapisz się na darmową konsultację