DLACZEGO HIPNOTERAPIA LEPSZA JEST OD TRADYCYJNEJ PSYCHOTERAPII

W pewnym momencie swojego życia orientujesz się, że istnieje pewien obszar, który wymaga pracy / jest jakiś problem, który chcesz rozwiązać / pojawił się jakiś temat, który woła o uwagę. Postanawiasz więc skorzystać z porady psychoterapeuty… Zazwyczaj ludzie udają się wtedy do poradni zdrowia psychicznego, umawiają się w określony dzień tygodnia, na określoną godzinę z odpowiednio przygotowaną i wykształconą osobą na rozmowę i ćwiczenia. Fajnie, że to robią. Naprawdę wspaniałe jest to, że postanowili stanąć w swojej prawdzie i uporządkować swoje życie. Jednak… często takie terapie trwają latami, zabierają dużo czasu i pieniędzy. A istnieje przecież szybszy i skuteczniejszy sposób – HIPNOTERAPIA.

Dlaczego hipnoterapia jest ogromnie skutecznym narzędziem?

W każdym nurcie psychoterapii, na początku każdej drogi psychoterapeutycznej, każdy psychoterapeuta mierzy się z oporem klienta. Wspólnie się z tym oporem mierzycie… Psychoterapeuta potrzebuje kilku miesięcy aby zdobyć Twoje zaufanie. Potem przez kolejne miesiące szukacie w Twojej podświadomości określonych przekonań. Przez następne miesiące odkrywacie ślady zdarzenia, które stoi za tymi przekonaniami… (o tym jak się tworzą przekonania przeczytasz klikając w TEN LINK) A wszystko dlatego, że głównym celem podświadomości jest podtrzymywanie Twoich przekonań. Dlatego zrobi wszystko, aby nic się tak łatwo nie zmieniło. Użyje każdej, znanej sobie i… zazwyczaj nieznanej Tobie… (sick), sztuczki aby przekonanie, nawet to szkodliwe i zdradzieckie!, pozostało przy życiu. W kontekście psychoterapii możesz ją sobie nawet wyobrazić jako Twojego wroga.

Dlatego właśnie hipnoterapia jest najskuteczniejszą drogą do rozwiązania problemu. W trakcie stanu hipnozy dochodzi do osłabienia tzw. czynnika krytycznego. To właśnie ten wróg. Ten potwór, który stoi na straży Twoich przekonań. Ten drań jeden, który każe Ci zjeść kolejne ciastko / zadzwonić do tej głupiej baby / trzyma za gardło gdy chcesz coś powiedzieć / podkopuje Twoje wysiłki i starania… (drań jeden, no!) W czasie hipnozy idzie spać. Gdy ciężko pracujesz nad nowym życiem nie stoi nad Tobą i nie sabotuje Twoich starań. Śpi spokojnym snem dziecka… Aaaaa… śpij głęboko… jeszcze głębiej… i jeeeszcze głębiej… tak głęboko, że nie możesz otworzyć oczu… A Ty w trakcie hipnozy poznajesz, tworzysz, budujesz, odkrywasz. Pojawia się motywacja, głębia procesu, nowe rozwiązania, prawdziwe wybaczenie, samoakceptacja, miłość… Odczuwasz stany, które zawsze były Twoim pragnieniem. Doświadczasz rzeczywistości, która zawsze była Twoim marzeniem. A wszystko dlatego, że w trakcie hipnozy zmieniły się Twoje przekonania. Stare, hamujące uległy rozpadowi… Na ich zgliszczach powstały nowe – budujące i wspierające… Uległeś sugestii… hipnozy.

A wiecie co w tym jest najlepsze? To, że nie trwa to 8 czy 10 miesięcy. Hipnoterapia jest rozwiązaniem szybkim. Wystarczy kilka sesji, aby rozwiązać nawet najbardziej zawiłe „supełki”, zaplecione w naszej głowie.