Terapia anoreksji warszawa z Kamila Grzypek

Zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia

Swoją pracę opieram na poznawczo-behawioralnej koncepcji psychoterapeutycznej Christophera G. Fairburna, i – oczywiście – hipnoterapii.

Nie będę pisała czym jest anoreksja czy bulimia, gdyż zakładam, że znasz ten temat z autopsji.  Przedstawię natomiast schemat, w jakim działają zaburzenia odżywiania:

1. Na samym początku pojawia się niezadowolenie ze swojej wagi / rozmiaru / wyglądu.

2. W następstwie pojawia się – mogłoby się wydawać że logiczny – pomysł o przejściu na dietę. Przecież każdy portal pisze o zmniejszeniu podaży kalorycznej, postach przerywanych, diecie Dąbrowskiej, ketogenicznej i milionach innych pomysłów na zmianę wagi ciała i wyrzeźbienie sylwetki. W efekcie wprowadzany jest plan związany z pewnym reżymem dotyczącym jedzenia i / lub ćwiczeń. Zazwyczaj przejawia się on w postaci opóźniania jedzenia, ograniczania ogólnej ilości spożywanych pokarmów, czy unikania pewnych rodzajów pokarmów.

3. To napędza nieustanne myślenie o planie żywieniowym, złym jedzeniu, marzeniu o szczupłej sylwetce której wciąż nie ma – a która przecież ma zagwarantować szczęście i poczucie akceptacji. Ów brak idealnej figury potęguje niezadowolenie z swojego ciała, które zamienia się w obsesję.

4. To obsesyjne myślenie i negatywne uczucia prowadzą zazwyczaj do złamania ustalonego reżimu, czyli zjedzenia czegoś czego nie było w planie.

5. To z kolei prowadzi do wyrzutów sumienia, poczucia winy. Ten stan pogłębia trudne emocje i negatywne myśli na własny temat. Jedna z osóba, z którymi pracuję ujęła to w ten sposób: „czuję się jak świnia”.

6. Pojawia się przyrost wagi. Czasami nie jest to rzeczywista zmiana, a raczej uczucie pełności w żołądku. W przypadku bulimii, w tym momencie często dochodzi do wywoływania wymiotów,  zażywania środków przeczyszczających lub moczopędnych.

7. Powyższe z kolei prowadzi do niezadowolenia ze swojego zachowania i niechęci do własnego ciała i.. w tym miejscu wracamy do początku tej listy, do punktu pierwszego. Schemat zatacza koło i trzyma nas w ryzach przez długie miesiące czy lata życia.

Kilka faktów na temat zaburzeń odżywiania:

1. Problem ten pojawia się zwykle w wieku nastoletnim i zaczyna się od przeceniania znaczenia wyglądu ciała. To jak wygląda ciało staje się najważniejszym aspektem życia i prowadzi do rygorystycznej diety / intensywnych ćwiczeń. W ok. 25% przypadków dieta jest na tyle ekstremalna, że prowadzi do anoreksji, a następnie w ponad połowie przypadków przechodzi w bulimię.

2. Bulimia dotyka ok. 3% dorosłych kobiet.

3. W bulimii zachowania związane z trzymaniem się diety przeplatają się z napadowym objadaniem się i oczyszczaniem. Kiedy zwyczaje te stają się częścią życia to jest to samonapędzający się proces, od którego zleży samopoczucie bulimiczki. Ustąpienie bulimii nie zachodzi w sposób spontaniczny, chociaż jej objawy mogą się nasilać i osłabiać. W momencie gdy ludzie zwracają się o pomoc, o ile w ogóle to robią, większość z nich ma za sobą nie mniej niż 5 do 10 lat takiego sposobu odżywiania się. Czasami zaburzenia odżywiania i obsesja na punkcie jedzenia ciągną się, aż do okresu późnej starości.

Tak smutno przebiega życie osoby z zaburzeniem odżywiania. Zamiast radości i spontaniczności doświadczana jest jedynie koncentracja na jedzeniu.

Zastanawiasz się, czy chcesz aby i Twoje życie tak wyglądało? Spójrzmy prawdzie w oczy – jak długo chcesz jeszcze w to brnąć?

Wiem, że nie jest łatwo podjąć decyzję o terapii – powodów jest kilka:

1. Może uważasz, że Twój problem nie jest wystarczająco poważny? Okłamujesz siebie. Wiesz, że jest poważny i ciągnąć się będzie latami, jeśli nic z tym nie zrobisz.

2. Może sądzisz, że nie zasługujesz na pomoc? Jeśli jednak pomyślisz, że Ty miałabyś komuś pomóc to pewnie dojdziesz do wniosku, że każdy zasługuje na pomoc. Ty też.

3. Masz nadzieję, że problem się sam rozwiąże. Cóż, nie znam niestety ani jednego przypadku w którym tak się stało. Literatura, kursy i studia też czegoś takiego nie znają.

4. Może ta sytuacja ma dla Ciebie pewne zalety, z których nie chcesz rezygnować – uwaga rodziców, otoczenia, może jedzenie / oczyszczanie pomaga Ci dać upust trudnym emocjom, niejedzenie daje Ci uczucie kontroli, choroba jest wytłumaczeniem braku powodzenia w innych dziedzinach życia? Tylko, czy tak chcesz do końca życia?

5. Masz silne poczucie winy i wstydu? Szukając pomocy ryzykujesz, że ktoś dowie się o Twoim problemie i długim czasie oszukiwania i stosowania różnych wybiegów by zachować wszystko w tajemnicy?

Jednak zapewniam Cię, że Twoja choroba nie jest powodem do wstydu. Powodem do wstydu jest to, że nic z tym nie robisz. Szukanie pomocy jest oznaką dojrzałości i powodem do dumy z samej siebie.

Jeśli obawiasz się, że będę intensywnie namawiać Cię do zmiany schematu jedzenia i ingerować w Twoje życie to się mylisz. Moim podstawowym celem jest to żebyś poczuła się bezpiecznie i komfortowo. Naszym drugim celem jest zmiana Twojego sposobu myślenia.

Zwykle praca pod względem hipnoterapeutycznym składa się z pracy z 'Wewnętrznym Krytykiem’ – czyli taką częścią Ciebie, która nieustannie komunikuje, że jesteś niewystarczająca taka jaka jesteś i obiecuje miłość i akceptację, jeśli w końcu będziesz miała szczupłą sylwetkę.

Kolejnym krokiem jest praca z przekonaniami i wartością jaką nadajesz swojemu wyglądowi. Być może gardzisz osobami, które uważasz za otyłe, ale możesz też dostrzec, że niejednokrotnie te osoby mają bogate życie, piękne relacje i lubią siebie. Jak bardzo i Ty chciałabyś siebie polubić? Zacząć o siebie naprawdę dbać? Akceptować?

Następnym krokiem jest przyjrzenie się Twoim relacjom rodzinnym i rówieśniczym. Często osoby z zaburzeniami czują się samotne, nieakceptowane, gorsze. To powoduje, że unikają naprawdę bliskich relacji, nie chcą aby ich tajemnica wyszła na jaw. Boją się odrzucenia. A jak to wygląda u Ciebie? Potrzebujesz otoczyć się osobami, przy których poczujesz się bezpiecznie i wartościowo?

Dopiero gdy Twoje myśli i przekonania przejdą do schematów związanych z pewnością siebie, uczuciem bycia wystarczającą, kochaną, akceptowaną to możemy zacząć prace związaną ze schematem jedzenia. Jednak często okazuje się, że nie jest to konieczne. Ponieważ kiedy kochasz siebie to nie potrzebujesz więcej karać/nagradzać się jedzeniem lub jego brakiem.

Może też być tak, że już długo walczysz z bulimią czy anoreksją. Wiedza w Polsce wciąż nie jest wystarczająca na temat leczenia tych chorób. Jednak jak zapewne zauważyłaś hipnoterapia nie koncentruje się na pracy z Twoim zachowaniem i jego skutkami, ale na przyczynach tego zachowania. Na źródle. Możesz latami koncentrować się na objawach Twojej choroby – tylko tracisz czas. Możesz też skoncentrować się na podłożu problemu i rozwiązać go u źródła.

Jeśli jeszcze potrzebujesz dodatkowego dowodu do umówienia się na konsultację to znajdziesz go poniżej

Zapraszam do skorzystania z terapii anoreksji, która pomoże Ci rozwiązać trudności związane z zaburzeniem odżywiania. W mojej praktyce stosuję holistyczne podejście, koncentrując się na zapewnieniu kompleksowej opieki i wsparcia.

Podczas terapii będziemy skupiać się na zrozumieniu korzeni Twojego niezadowolenia z wagi, rozmiaru czy wyglądu. Razem będziemy analizować myśli, które wpływają na Twój sposób myślenia o jedzeniu i ciele, oraz jakie emocje i zachowania towarzyszą temu procesowi. Pracując nad tymi obsesyjnymi myślami, negatywnymi uczuciami i wyrzutami sumienia, będziemy dążyć do zmiany negatywnych przekonań i budowania zdrowego, pozytywnego podejścia do siebie i ciała.

W terapii anoreksji będziemy pracować również nad rozwinięciem zdrowych nawyków żywieniowych i ćwiczeń. Razem opracujemy realistyczne cele, które będą zgodne z Twoimi indywidualnymi potrzebami i umożliwią Ci osiągnięcie zdrowej i zrównoważonej wagi.

W trakcie terapii będę Cię wspierać i motywować, abyś czuł/a się bezpiecznie i wiedział/a, że nie jesteś sam/a w walce z anoreksją. Będziemy również pracować na budowaniu Twojej samoakceptacji, tak abyś mógł/a przyjąć siebie takim, jakim jesteś.

Zapraszam Cię do skorzystania z mojej terapii anoreksji. Razem stawimy czoła tym trudnościom i pomożemy Ci odzyskać zdrowie i pewność siebie.

Oferujemy kompleksową terapię dla osób z zaburzeniami odżywiania, ze szczególnym skupieniem na leczeniu anoreksji. Nasz zespół doświadczonych terapeutów i specjalistów pomoże Ci przezwyciężyć niezadowolenie ze swojej wagi, rozmiaru i wyglądu oraz przerwać szkodliwy schemat myślenia i zachowania związany z tym zaburzeniem.

Nasza terapia obejmuje szeroki zakres działani, zaczynając od skupienia na poprawie samoakceptacji i budowaniu pozytywnego obrazu ciała. Używamy różnych technik terapeutycznych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia rozwijająca umiejętności regulacji emocji oraz terapia rodzinna, aby pomóc Ci zrozumieć i kontrolować swoje myśli i emocje.

Współpracujemy indywidualnie z pacjentami, aby opracować spersonalizowany plan żywieniowy, który jest zdrowy i zrównoważony. Nasz zespół dietetyków zapewni Ci potrzebne wsparcie przy zmianie nawyków żywieniowych i pomoże Ci osiągnąć zdrową wagę i prawidłowe odżywianie.

Ponadto, oferujemy wsparcie grupowe, które pozwala pacjentom dzielić się swoimi doświadczeniami i uzyskać wsparcie od innych osób, które przechodzą przez podobne trudności. Wierzymy w potęgę grupowej terapii i moc wzajemnego wsparcia.

Nasz priorytet to Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jesteśmy gotowi pomóc Ci przerwać ten szkodliwy schemat, zyskać kontrolę nad swoim życiem i odzyskać radość z jedzenia i ciała. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na pierwszą sesję terapeutyczną i rozpocząć drogę do zdrowia i samowiedzy.

Zajmujemy się terapią osób borykających się z anoreksją i innymi zaburzeniami odżywiania. Nasz program terapeutyczny został stworzony w oparciu o szeroką wiedzę i doświadczenie, z uwzględnieniem różnych czynników determinujących powstawanie i utrzymywanie się tych zaburzeń.

Nasze podejście terapeutyczne opiera się na współpracy z pacjentem, aby zrozumieć przyczyny i czynniki wywołujące anoreksję. Pracujemy nad identyfikacją negatywnych przekonań i myśli związanych z ciałem i wyglądem oraz rozwijamy strategie radzenia sobie z nimi.

Nasze terapie skupiają się na zmianie negatywnych schematów myślowych i zachowań związanych z żywieniem. Oparte są na kognitywno-behawioralnym podejściu, które skupia się na identyfikacji i modyfikacji szkodliwych przekonań oraz przyzwyczajeń żywieniowych. Wspieramy również pacjentów w rozwijaniu zdrowszych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.

Naszym celem jest nie tylko pomóc pacjentom w powrocie do zdrowego odżywiania i osiągnięciu prawidłowej wagi, ale również zwiększyć ich poczucie własnej wartości i dobre samopoczucie. Staramy się wspierać ich w budowaniu pozytywnego obrazu ciała i rozwinąć zdrowe strategie radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

Nasi doświadczeni terapeuci pracują zarówno indywidualnie z pacjentami, jak i w grupach terapeutycznych. Wspieramy pacjentów również po zakończeniu terapii, aby pomóc im utrzymać zdrowe nawyki i uniknąć nawrotu zaburzeń odżywiania.

Jeśli borykasz się z anoreksją lub innym zaburzeniem odżywiania, skontaktuj się z nami, aby omówić możliwości terapeutyczne i rozpocząć podróż w kierunku zdrowego żywienia i dobrego samopoczucia.

Oferujemy terapię anoreksji, która zakłada kompleksowe i indywidualne podejście do pacjenta. Nasz program terapeutyczny oparty jest na najnowszych badaniach oraz doświadczeniach specjalistów w dziedzinie zaburzeń odżywiania.

Nasi wykwalifikowani terapeuci pomogą Ci zrozumieć korzenie Twoich negatywnych myśli i emocji związanych z ciałem oraz przyjęciem siebie. Przeprowadzimy terapię indywidualną, która pozwoli Ci odkryć mechanizmy, które utrzymują ten schemat i skutecznie go przerwać.

Wspólnie opracujemy plan zdrowego odżywiania, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie będziesz już musiał(a) polegać na szkodliwych restrykcyjnych dietach. Zadbamy o to, aby Twoja dieta była zrównoważona i bogata w niezbędne składniki odżywcze.

W ramach terapii będziemy pracować nad zmianą Twojego myślenia i emocji związanych z ciałem i jedzeniem. Nauczymy Cię technik radzenia sobie z negatywnymi myślami i wzmacniania pozytywnego postrzegania siebie. Pracując nad poczuciem akceptacji i miłości do siebie, pomożemy Ci osiągnąć zdrowe i realistyczne pojęcie o własnym ciele.

W przypadku bulimii, skupimy się również na przerwaniu szkodliwego cyklu żarłoczności i wymiotów oraz pomogą w odzyskaniu kontroli nad swoim zachowaniem.

Naszym celem jest nie tylko pomoc w powrocie do zdrowego odżywiania i utrzymanie właściwej wagi, ale także wsparcie w budowaniu pozytywnego i satysfakcjonującego stylu życia. Dążymy do tego, abyś odzyskał(a) kontrolę nad swoim życiem i cieszył(a) się z niego pełnią.

Terapia anoreksji warszawa

Terapia anoreksji warszawa

Terapia anoreksji warszawa

Terapia anoreksji warszawa

Zapisz się na darmowa konsultację